दिल्लीमा कक्षा ६ भन्दा माथिका विद्यालय खुल्ला

अन्तर्राष्टिय समाचार

३ पुस (रासस/एएनआई)/ भारतको दिल्ली प्रदेशका विद्यालयहरु शनिबारदेखि कक्षा ६ र त्यसभन्दा माथिका कक्षामा भौतिक उपस्थितिमै अध्ययन अध्यापनको कार्य शुरु भएको छ । वायु प्रदूषणका कारण झण्डै एक महिनादेखि बन्द भएका विद्यालयहरु अहिले भौतिक उपस्थितिमै पढाइ सुरु भएको हो ।

वायु गुणस्तर व्यवस्थापन आयोगले केन्द्रीय राजधानी क्षेत्र र त्यस वरपरको क्षेत्रमा अहिले प्रदूषणको मात्रा कम भएकाले अध्ययन अध्यापन कार्य सुरु गर्न शुक्रबार सिफारिस गरेको हो। भौतिक उपस्थिति सहित अध्ययन अध्यापन कार्य सुरु भए पनि अनलाइनबाट हुने अध्ययन अध्यापन कार्यलाई समेत निरन्तरता दिइने अधिकारीहरुले जनाएका छन् ।

विद्यालयका लागि घर बाहिर निस्कनु पर्दा प्रदूषणले बालबालिकालाई धेरै असर गर्ने भएकाले चिकित्सक र विज्ञहरुको सल्लाह र सुझावका आधारमा विद्यालय बन्द गरिएको थियो । विद्यालयहरु बन्द गर्दा विद्यालयका यातायातका साधनहरु पनि बन्द हुने भएकाले प्रदूषण न्युनिकरण गर्न समेत सहयोग पुग्ने उनीहरुको भनाई थियो । विश्वमै धेरै प्रदूषण भएको शहरको सूचीमा पर्ने नयाँ दिल्लीमा प्रदूषण बढ्दै गएको प्रति चिन्ता व्यक्त भइरहेको छ । तर ठोस सुधार हुन भने सकेको छैन । नयाँ दिल्लीमा पछिल्लो प्रदूषण गत तिहारदेखि सुरु भएको हो । तिहारमा धेरै पटका पट्काएपछि सुरु भएको प्रदूषणको असर अहिलेसम्म परेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *