फरक क्षमताका बालबालिकासँग लेखक देवु लुइँटेल

समाचार

काठमाडौँ, २०७७ पुस ६/ बालसाहित्य प्रतिष्ठान नेपाललको नियमित कार्यक्रम विद्यालयका बालबालिकासँग लेखक कार्यक्रम अन्तर्गत यस महिना फरक क्षमताका बालबालिकालाई लेखक देवु लुइँटेलले छन्द वाचन र लेखनको प्रशिक्षण दिनुभयो । प्रशिक्षणमा नेपाल अपाङ्ग केन्द्र, बुङ्मती, ललितपुरमा आश्रित २५ जना बालबालिकाहरु सहभागी हुनुभएको थियो ।
कार्यक्रममा लेखक लुइँटेलले रमाइलो गरी आफ्ना र पाठ्यपुस्तकका रचनाहरु वाचन गर्दै बालबालिकाहरुलाई प्रशिक्षण दिनुभएको थियो । बालबालिकाहरु अत्यन्त खुसी भएका थिए ।
कार्यक्रममा दृष्टिविहीन लगायत विविध किसिमका अपाङ्गता भएका बालबालिकाहरु सहभागी हुनुभएको थियो ।
प्रतिष्ठानका अध्यक्ष कार्तिकेयको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा नेपाल अपाङ्ग सेवा कन्द्रका अध्यक्ष दयाराम महर्जनले कार्यक्रम अत्यन्त राम्रो भएकाले महिनामा एकपटक आएर यस्तो प्रशिक्षण गरिदिनुहन लेखक लुइँटेललाई आग्रह गर्नुभएको थियो । कार्यक्रम पुस ४ गते शुक्रबार सम्पन्न भएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *